health

Чому жінки живуть довше за чоловіків – думка науковців


Статистика показує, що середній вік жінок дещо вище за середній вік чоловіків. У більш розвинених країнах цей розрив складає кілька років, у країнах, що розвиваються – до 20 років.

Чому так трапляється? Науковці прийшли до думки, що де в чому різниця в довжині життя викликана біологічними складовими. Але набагато більше вона залежить від поведінки – вміння вчасно відвідувати лікаря та контролювати свою поведінку, схильності шкідливих звичок. Наприклад, тихий відпочинок, такий як гра в казино через СМС https://artmedia.kiev.ua/kazyno-cherez-sms/ – набагато більше сприяє довгому життю, ніж екстремальні розваги.

жiноче здоров'я

4 причини, чому жінки живуть довше

Вчені виділили кілька основних причин, через які середній вік жінок довший, ніж у чоловіків:

1. Генетика

З біологічної точки зору – жінки відповідають за продовження роду та виживання виду шляхом розмноження. Для виконання цієї місії – їх організм має бути максимально стабільним.

Тоді як чоловіки відповідальні за захист популяції від зовнішніх причин. Тому в чоловічому геномі набагато частіше трапляються мутації – таким чином природа шукає комбінації генів, більш вигідні з точки зору виживання. Деякі з них дійсно призводять до покращення факторів, які сприяють виживанню. Інші – виявляються занадто ризикованими.

За статистикою, ембріони чоловічої статі частіше гинуть на пізніх строках вагітності. Різниця з ембріонами жіночої статі складає близько 25%.

2. Гормони

Жіночий організм має іншу гормональну будову. Її важливим складником виступає естроген. Крім статевих функцій, цей гормон позитивно впливає на здоров’я. Він захищає серцево-судинну систему. А також протидіє таким важким захворюванням, як подагра.

3. Схильність до ризику

Жінки схильні вести набагато менш ризикований спосіб життя. Навіть у найгормональніший підлітковий період – дівчатка набагато рідше доводять одна одній, що не бояться, ніж хлопці. Серед жінок набагато менше прихильниць екстремальних видів спорту. Через інше виховання та менший рівень тестостерону – вони набагато рідше вступають в бійки та інші загрозливі ситуації.

Одночасно, жінки більш схильні до дисципліни у побутових справах. Вони частіше відвідують лікарів, проходять профілактичний огляд. У разі призначення лікування – жінки більш педантично ставляться до прийому ліків.

Звичайно, це звучить стереотипно та не відображає поведінку всіх жінок чи всіх чоловіків. Проте, статистика підтверджує, що для більшості подібні стереотипи спрацьовують.

4. Соціальні стереотипи

Протягом дорослішання, хлопчики піддаються тиску величезної кількості стереотипів про “справжнього чоловіка”. Результати цих стереотипів впливають на них до кінця життя.

З однієї сторони, хлопчиків менше, ніж дівчаток вчать розуміти свої почуття, взаємодіяти з ними та безпечно випускати назовні. Як давно помітили лікарі, результатом приховування емоцію стають ранні інфаркти та інші серцево-судинні захворювання.

Також велику шкоду наносять стереотипи про те, що справжній чоловік має випивати, курити, мати нездорові харчові звички. Це чинить шкоду чоловічому здоров’ю.

жiноче здоров'я

Продовжити термін життя – можливо

Звичайно, стать не є вирішальною у питанні довжини життя. Людина, яка турбується про власне здоров’я – завжди має більші шанси на довголіття.

Медики рекомендують дотримуватися найпростіших порад, щоб продовжити свій вік. Сюди входить регулярне відвідування лікарів, відмова від надмірного вживання алкоголю, фізична активність, контроль за раціоном.

Також важливо турбуватися про свій психологічний стан. Приємна зайнятість, спілкування з близькими, наявність захоплень поза роботою – все це знижує ризики захворювань серця.


Больше интересных историй: